Leczenie trądziku laserem IPLTrądzik pospolity

Terapia laserem IPL jest bardzo skuteczna w leczeniu trądziku pospolitego. Światło IPL ma działanie bakteriobójcze i odkażające - niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku oraz zapobiega powstawaniu nowych. W trakcie zabiegów dochodzi do zmniejszenia się śladów oraz blizn potrądzikowych. Precyzyjnie dobrana wiązka światła wnika w głąb skóry i działając na gruczoły łojowe ogranicza produkcję sebum. Zabiegi laserem IPL mogą być też nieocenione w pielęgnacji cery łojotokowej i zapobieganiu powstawania trądziku. Ilość zabiegów zależy od stanu skóry i intensywności zmian trądzikowych.

Trądzik różowaty

Leczenie polega na serii naświetlań urządzeniem IPL obszarów dotkniętych trądzikiem. Zabiegi wykonywane są co 3-4 tyg., aż do osiągnięcia znaczącej poprawy. Bezpośrednio po zabiegu następuje zaczerwienienie i obrzęk, które mijają po kilku dniach. Seria zabiegów powoduje znaczne zmniejszenie zaczerwienienia skóry i wszelkiego rodzaju dolegliwości związanych z trądzikiem różowatym. Jeśli jest taka potrzeba to serię należy powtórzyć np. za pół roku.

Przeciwwskazania
- ciąża,
- cukrzyca,
- epilepsja,
- nowotwór,
- świeża opalenizna (nie należy się opalać co najmniej miesiąc przed zabiegiem na solarium i słońcu),
- stosowanie kremu z retinolem (nie używać na 3 tyg. przed zabiegiem),
- stosowanie leków światłouczulających (np. tetracyklina), sterydowych i/lub retinoidów,
- stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
- picie dziurawca, nagietka (nie używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem),
- bielactwo, łuszczyca i inne choroby skóry w miejscu zabiegu,
- stosowanie peelingu (nie stosować na 1 tydzień przed zabiegiem).

Przygotowanie do zabiegu
- Pamiętaj, że zabieg musi być powtarzany cyklicznie. Nie jest wskazane zaburzanie odstępów pomiędzy zabiegami, gdyż może to spowodować słabszy efekt zabiegu.
- Przed pierwszym zabiegiem zapoznaj się z przeciwwskazaniami, które czasowo lub trwale mogą nie pozwolić na wykonanie zabiegu.
- Pamiętaj, aby nie opalać się miesiąc przed zabiegiem lub w miejscu, które ma być poddane zabiegowi, stosuj wysokie filtry przeciwsłoneczne (krem z faktorem SPF 30 lub więcej).
- Nie pij alkoholu w dniu zabiegu.

Postępowanie po zabiegu
* Bezpośrednio po zabiegu nie stosuj kosmetyków na miejsca poddane zabiegowi.
* Dzień później zalecane jest stosowanie kosmetyków nawilżających lub preparatów kojąco-regenerujących typu Alantan, Panthenol itp.
* Pamiętaj, aby najlepiej przez 4 tygodnie nie opalać miejsca poddanego zabiegowi, przy ekspozycji na słońce zawsze użyj kremu z wysokim filtrem ochronnym.
* Przez 48 godzin po zabiegu nie korzystaj z sauny.
* Po zabiegu przez kolejne 2 dni nie podrażniaj skóry w miejscu zabiegu np. poprzez peeling lub szorowanie gąbką.
* Zarówno przed jak i po zabiegach należy pamiętać o właściwej pielęgnacji skóry.
Chorzy zarówno z trądzikiem pospolitym, jak i różowatym powinni unikać jedzenia bardzo gorących, pikantnych potraw, unikać picia gorącej, mocnej herbaty czy kawy oraz alkoholu. Wszystkie wymienione czynniki nasilają objawy i zaostrzają przebieg choroby. Poza tym skóra z trądzikiem różowatym wymaga używania bardzo delikatnych, łagodnych kosmetyków. Kremy powinny być pozbawione barwników i substancji zapachowych.

Cennik leczenia trądziku:
Cała twarz lub szyja - 150 zł
Czoło lub policzki - 120 zł
Dekolt - 200 zł
Twarz + szyja - 250 zł
Twarz + szyja + dekolt - 350 zł
Plecy (połowa) - 200-250 zł