Peeling ziołowyGłębokie złuszczanie naskórka

Peeling ziołowy jest bardzo skuteczny w leczeniu trądziku grudkowo-zaskórnikowego i jako zabieg odmładzająco-wygładzający dla skóry z oznakami starzenia. W trakcie zabiegów dochodzi do zmniejszenia się śladów oraz blizn potrądzikowych, a także do spłycenia zmarszczek. Zabieg działając na gruczoły łojowe ogranicza produkcję sebum. Peeling ziołowy jest nieoceniony w pielęgnacji cery łojotokowej i zapobieganiu powstawania trądziku. Zabieg wygładza skórę ze zmianami typowymi dla cery tłustej, trądzikowej, leczy trądzik, likwiduje efekty potrądzikowe, zmniejsza pory skóry, blizny, przebarwienia, rozstępy skórne, wygładza zmarszczki. Likwiduje nadmierne rogowacenie naskórka. Skóra staje się mniej tłusta, matowa, wypryski ropne podsychają i ustępują, nacieki wchłaniają się, zaskórniki znikają, pory zamykają się. Powoduje odmłodzenie skóry poprzez wzmożenie produkcji kolagenu i elastyny.
Zabieg składa się z dwóch faz - pierwsza to zabieg złuszczania, druga - usunięcie resztek naskórka po około tygodniu.
Ilość zabiegów zależy od stanu skóry i intensywności zmian trądzikowych. W przypadku cery dojrzałej zabieg wykonuje się 1 lub 2 razy w roku, wiosną i jesienią, w celu odmłodzenia skóry. Przy cerze trądzikowej wykonuje się 4 do 12 zabiegów w miesięcznych odstępach.

Przeciwwskazania
- cukrzyca,
- skóra wrażliwa/alergiczna,
- trądzik różowaty,
- nowotwory skóry,
- choroby infekcyjne, wirusowe i grzybicze skóry,
- znamiona barwnikowe,
- bielactwo, łuszczyca i inne choroby skóry w miejscu zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu
- Pamiętaj, że zabieg musi być powtarzany cyklicznie. Nie jest wskazane zaburzanie odstępów pomiędzy zabiegami, gdyż może to spowodować słabszy efekt zabiegu.
- Przed pierwszym zabiegiem zapoznaj się z przeciwwskazaniami, które czasowo lub trwale mogą nie pozwolić na wykonanie zabiegu.
- Wskazane jest oczyszczanie skóry 3 dni przed zabiegiem.

Postępowanie po zabiegu
* Nie wolno moczyć, myć skóry i stosować żadnych kosmetyków na miejsca poddane zabiegowi,
* Przez pierwsze 1-2 dni skóra jest zaczerwieniona, silnie przekrwiona, występuje pieczenie,
* Od około 3 dnia rozpoczyna się złuszczanie naskórka. Od tego momentu skórę należy zwilżać specjalnym lotionem, który otrzymasz w salonie,
* Łuszczącego się naskórka nie wolno drapać i odrywać, bo grozi to powstaniem blizn,
* Siódmego dnia zgłoś się na zabieg uzupełniający, tzw. dołuszczanie,
* Pamiętaj, aby najlepiej przez 4 tygodnie nie opalać miejsca poddanego zabiegowi, przy ekspozycji na słońce zawsze użyj kremu z wysokim filtrem ochronnym.
* Przez min. tydzień po zabiegu nie korzystaj z sauny i nie podrażniaj skóry w miejscu zabiegu.

Cennik peelingu ziołowego:
Cała twarz - 220 zł
Szyja - 150 zł
Dekolt - 190 zł
Twarz + szyja - 280 zł
Twarz + szyja + dekolt - 400 zł
Plecy (połowa) - 250 zł 300 zł