Zabiegi na rozstępy i blizny

Karboksyterapia

Karboksyterapia jest przełomowym odkryciem w medycynie estetycznej ze względu na swoją skuteczność i szerokie spektrum oddziaływania na problemy dermatologiczno-estetyczne. W ciągu ostatnich lat badań udowodniono jej niezwykłą skuteczność w walce z rozstępami i bliznami, jakiej nie udało się osiągnąć wcześniej przy stosowaniu innych metod.

Karboksyterapia z powodzeniem niweluje rozstępy i blizny i zmniejsza ich widoczność o 65-80%. Jest to spektakularna skuteczność biorąc pod uwagę fakt, że blizny i rozstępy są wynikiem uszkodzenia skóry właściwej, a więc są zmianami trwałymi.

Zabieg polega na aplikacji wgłąb skóry, pod warstwę powierzchniową blizny Co2 (dwutlenku węgla) o czystości medycznej za pomocą cieniutkiej igły. W wyniku tego działania poszerzają się naczynia krwionośne, ułatwiając przepływ krwi, co skutkuje wzmożonym napływem w miejsce blizny lub rozstępu bogatej w tlen i substancje odżywcze krwi. Dzieje się tak dlatego, że układ krwionośny interpretuje napływ CO2 jako deficyt tlenu i jego odpowiedzią jest zwiększenie natlenienia danego miejsca.

Zaleca się wykonanie 5 - 12 zabiegów, aby uzyskać optymalne rezultaty.

Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • ciężka niewydolność płuc, serca lub nerek
 • terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej

Cennik zabiegów karboksyterapii:
Karboksyterapia na rozstępy
100 - 300 zł - zabieg na wybraną partię ciała objętą rozstępami.

Karboksyterapia na blizny
Od 50 zł - zabieg na pojedynczą bliznę.

Szczegółowe ceny ustalane są indywidualnie podczas konsultacji i zależą od rozległości rozstępów/blizn.
Przy zakupie serii zabiegów oferujemy atrakcyjne zniżki.

Mezoterapia

Mezoterapia to zabieg mający również bardzo szerokie zastosowanie do zabiegów na skórę - w zależności od zastosowanego preparatu. Polega na bezpośrednim podawaniu substancji czynnych w głąb skóry.

Stanowi doskonałą terapię w leczeniu rozstępów i blizn.

Mezoterapię można łączyć z zabiegiem karboksyterapii w celu wzmocnienia i przyspieszenia efektów. Taka terapia skojarzona charakteryzuje się zdumiewającą skutecznością.

W naszym gabinecie wykonujemy mezoterapię dwoma metodami - igłową i mikroigłową. Wybór metody ustalany jest w czasie konsultacji.

Mezoterapia mikroigłowa (mikronakłuwanie) - wykonywana jest przy pomocy urządzenia, którym nakłuwamy cały obszar poddawany zabiegowi. Dzięki tej procedurze w skórze powstają mikrokanaliki, poprzez które wgłąb skóry wprowadzany jest koktajl mezoterapeutyczny, którego działanie ukierunkowane jest na leczenie blizn i rozstępów.

Mezoterapia igłowa - polega na podaniu aktywnego preparatu wgłąb skóry za pomocą ostrzykiwania blizny lub rozstępu cieniutką igłą. W celu zapewnienia naszym pacjentom maksymalnego komfortu podczas zabiegu, mezoterapię igłową wykonujemy przy użyciu specjalnego pistoletu, który precyzyjnie dawkuje ilość podanego preparatu przy każdym wkłuciu oraz wstrzykuje go zawsze na taką samą, ustaloną przez operatora głębokość. W związku z tym zabiegi mezoterapii igłowej w naszym gabinecie są bezbolesne i nie wymagają stosowania znieczulenia.

Zalecane jest wykonanie serii 3-8 zabiegów

Przeciwwskazania:

 • ciąża, okres karmienia piersią
 • alergia na składniki podawanych substancji
 • cukrzyca i inne choroby metaboliczne
 • opryszczka
 • rany otwarte skóry
 • zmiany zakaźne skóry
 • choroba nowotworowa
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych
 • zaburzenia krzepliwości krwi

Orientacyjne ceny zabiegów:
Mezoterapia na rozstępy
150 - 400 zł

Mezoterapia na blizny
Od 50 zł

Dokładny koszt zabiegu ustalany jest w czasie konsultacji i zależy od rozległości zabiegu i ilości zużytego materiału.