Laserowe usuwanie tatuażu


Na czym polega zasada działania naszego lasera?
Laser Nd:Yag wytwarza promieniowanie podczerwone o długości fali 1064 nm lub alternatywnie o długości fali 532 nm, by uzyskać podwojoną częstotliwość. Światło lasera podgrzewa barwnik, który niszczy otaczającą go komórkę. Pozostałości barwnika wchłaniane są przez tzw. makrofagi, oraz są usuwane przez powierzchnię skóry. W miejscu działania początkowo powstaje zbielenie, zmieniające się w zaczerwienienie a nawet "bąbelki", które jednak znikają samoistnie po kilku dniach. Potem następuje łuszczenie się skóry w miejscu zabiegu mogące utrzymywać się 2-3 tygodni. Po koło 4-6 tygodniach zabieg należy powtórzyć.
Ilość zabiegów potrzebna do uzyskania pełnego zadowolenia jest kwestią całkiem indywidualną (zależy od grubości skóry, głębokości osadzenia barwnika, jego ilości, jakości i czasu osadzenia w skórze). Zwykle pacjentom wystarcza 4-5 zabiegów by uzyskać zadowalające efekty.

Wskazania zastosowania:

- tatuaże amatorskie i profesjonalne,
- makijaż permanentny.

Koszt usuwania tatuażu: Ceny laserowego usuwania tatuażu są bardzo zróżnicowane i zależą od wielkości tatuażu.
Ceny zaczynają się od 50 zł za zabieg za usunięcie pojedynczej kropki lub kreski i mogą wynieść nawet 800 zł za usunięcie dużego tatuażu. Dokładny koszt będzie określony podczas bezpłatnej konsultacji.